Wał Miedzeszyński 377, Warszawa 03-980, Polska
+48 602 773 990
biuro@ykp.pl

Żegnaj Komandorze

YACHT KLUB POLSKI, najstarszy klub żeglarski w Polsce

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 6 stycznia 2022 r. odszedł na wieczną wachtę Komandor YACHT KLUBU POLSKI ZAKOPANE Janusz Puchała, Honorowy Wicekomandor i wieloletni działacz
YACHT KLUBU POLSKI.

          Odszedł człowiek o wielkim talencie, który swoją wiedzą i dobrą radą służył wszystkim będącym w potrzebie. Był osobą o ogromnej cierpliwości i ze wspaniałym poczuciem humoru, życzliwym i serdecznym z wielką pasją żeglarską. W 1996 współtworzył oddział YACHT KLUB POLSKI ZAKOPANE i był jego wieloletnim Komandorem. Inicjator i organizator corocznych Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim dla Członków YKP. Kapitan Jachtowy, Kawaler najwyższego odznaczenia Klubu – KOMANDORIA YKP.
         Był wielokrotnie wyróżniany za społeczną działalność żeglarską Złotymi Odznakami Jubileuszowymi YKP. Odszedł niespodziewanie, mając w planach wiele wspaniałych pomysłów na przyszłość. Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali. Dziękujemy Ci za to, że byłeś z nami i dla nas. Pozostaniesz w naszych sercach i modlitwach tak długo, jak będziemy żyć. Nabożeństwo Żałobne rozpocznie się w dniu 29 stycznia 2022 roku /sobota/ o godz.13:00 w kaplicy na terenie Cmentarza Parafialnego przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.

Nie możemy wprost uwierzyć, że nie ma Go już wśród nas. Jak powiedział mądrze Bolesław Prus „Doświadczony żeglarz nie walczy z prądem ani wiatrem, ale pozwala im unosić się w obranym przez siebie kierunku” – taki był kmdr Janusz Puchała.

„Nie pytam Cię Boże, dlaczego Go zabrałeś, lecz dziękuję za to, że nam Go dałeś” – Janusz Marek Taber

Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia. Szczególne słowa pociechy duchowej kierujemy do Ukochanej Żony Janiny, niezłomnego druha i współorganizatora wypraw morskich Janusza.

Spoczywaj w pokoju Komandorze! Cześć Twojej pamięci!
Komandor oraz Członkowie Zarządu Głównego
YACHT KLUBU POLSKI